انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه شهید چمران اهواز و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه شهید چمران اهواز و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان


انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه شهید چمران اهواز و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان

 ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ 
  

با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز و افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان، تفاهم‌نامه همکاری در بخش‌های مختلف منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر خواجه امروز چهارشنبه  17 آبان ماه در نشستی که به این منظور در دفتر حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه این دانشگاه میزبان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2018 در اردیبهشت سال 97 است، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این دوره از مسابقات که از اهمیت بسیاری برخوردار است انجام‌شده و این دانشگاه تلاش خواهد کرد میزبانی شایسته برای این رویداد ملی باشد.

وی، اظهار کرد: خوشبختانه در چند مدت گذشته ارتباط خوبی بین اداره کل ورزش و جوانان استان و دانشگاه برقرارشده که این مسئله بی‌شک موجب ارتقاء جایگاه ورزش استان خواهد بود.

خواجه، اضافه کرد: دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز تاکنون توانسته در بخش‌های مختلف همکاری‌های خوبی با خارج از دانشگاه داشته باشد و امیدواریم بتوانیم باهمت اعضای هیئت‌علمی این دانشکده و اداره کل ورزش و جوانان استان، ورزش استان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی سال 2018 در این دانشگاه فرصتی مهم برای استان خوزستان است که تلاش خواهیم کرد از این فرصت برای دانشگاه و استان استفاده نماییم.

در ادامه این نشست افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان نیز گفت: برقراری ارتباط بین دانشگاه و حوزه ورزش جزو آرمان‌ها و آرزوهای ورزش دوستان و بخش علمی و پژوهشی هر جامعه است که خوشبختانه با نظر مساعد مسئولان دانشگاه شهید چمران اهواز گام‌های مؤثری دراین‌باره برای همکاری‌های مشترک برداشته‌شده است.

وی در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه و اداره کل ورزش و جوانان استان، اظهار کرد: این اقدام بسیار ارزشمند و مفید برای استان خوزستان است زیرا مسائل مهمی ازجمله همکاری‌های مشترک در حوزه‌های علمی، پژوهشی و عمرانی را در بردارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان، بیان کرد: یکی از اهداف این تفاهم‌نامه این است که برای قهرمانان ورزشی استان شرایط استفاده از فضاها و ظرفیت‌های موجود در دانشکده علوم ورزشی فراهم شود.

حیدری، عنوان کرد: امسال اعتبارات عمرانی این حوزه پنج برابر افزایش‌یافته و امیدواریم این مسئله فصل جدیدی در توسعه زیرساخت‌های حوزه ورزش استان خوزستان باشد.

وی ، اضافه کرد: استان خوزستان در نیمه دوم امسال بیش از 60 رویداد ورزشی را میزبانی می‌کند که این مسئله امتیاز مهمی برای استان است که تلاش خواهیم کرد از ظرفیت دانشگاه در این رویدادهای مهم بهره‌مند شویم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان، گفت: در اردیبهشت سال آینده دانشگاه شهید چمران اهواز میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام جهانی 2018 است و باید بتوانیم با تجمیع تمامی امکانات استان برای برگزاری این دوره میزبان خوبی برای مسابقات باشیم.

در ادامه دکتر صدیقه حیدری نژاد رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز بیان کرد: روابط آموزشی و پژوهشی از قبل بین دانشکده و اداره کل ورزش استان برقرار بود اما با حضور مدیریت جدید این حوزه برنامه‌ها نظام‌مندتر شده است.

وی با اشاره به اینکه ورزش استان به سمت علمی شدن پیش می‌رود، اظهار کرد: دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز آمادگی لازم برای هرگونه همکاری در این بخش را با خارج از دانشگاه دارد.

رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز، بیان کرد: تلاش خواهیم کرد در کنار برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 کشتی فرنگی در این دانشگاه سمینارهای علمی را نیز برگزار کنیم.

حمید بنی تمیم، دبیر کل کنفدراسیون کشتی آسیا نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، عنوان کرد: برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جام جهانی 2018 در دانشگاه شهید چمران اهواز که افتخار دانشجویی در این دانشگاه را از دوران کارشناسی تا دکتری دارم، بسیار مهم و فرصتی ارزشمند برای استان خوزستان است.

وی افزود: در این دوره از مسابقات هشت تیم برتر جهان در مسابقات سال گذشته، حضور خواهند داشت.

بنی تمیم در ادامه به بیان نکاتی در خصوص بهبود وضعیت سالن ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز برای میزبانی این دوره از مسابقات پرداخت.

گفتنی است در پایان این نشست تفاهم‌نامه‌هایی به امضای رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز و مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان رسید.